BCL322515RT-100M-D
DigiKey Part Number
445-BCL322515RT-100M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-BCL322515RT-100M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-BCL322515RT-100M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BCL322515RT-100M-D
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 320 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 320mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BCL322515RT-100M-D Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)