B86305L0900S000
DigiKey Part Number
495-B86305L0900S000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B86305L0900S000
Description
LINE FLTR 520VAC 900A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 900 A 520V 50/60Hz Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B86305L0900S000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current
900 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
Converter
Packaging
Box
Approval Agency
cURus
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
520V
Inductance
34µH