B86305L0100S000
DigiKey Part Number
495-B86305L0100S000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B86305L0100S000
Description
LINE FILTER 100A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 100 A 50 ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B86305L0100S000 Models
Category
Current
100 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Series
Applications
Converter
Packaging
Bulk
Approval Agency
cURus
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Inductance
130µH