B84143A0080R410
DigiKey Part Number
B84143A0080R410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84143A0080R410
Description
LINE FILTER 80A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 80 A 50 ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84143A0080R410 Models
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
300 V
Manufacturer
TDK
Current
80 A
Series
Frequency - Operating
50 ~ 60Hz
Packaging
Bulk
Applications
Converter
Part Status
Active
Approval Agency
cUL, UL
Filter Type
Three Phase (Delta)
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Two Stage
Mounting Type
Chassis Mount
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
520 V