B82477P4473M000
DigiKey Part Number
495-5700-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-5700-1-ND - Cut Tape (CT)
495-5700-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82477P4473M000
Description
FIXED IND 47UH 2.8A 67 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 2.8 A 67mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82477P4473M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
67mOhm Max
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)