B82476B1152M100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Eaton - Electronics Division
In Stock: 0
Datasheet
1.5 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.9 A 9mOhm Max Nonstandard
B82476B1152M100
DigiKey Part Number
495-5829-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82476B1152M100
Description
FIXED IND 1.5UH 6.9A 9 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82476B1152M100 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
8A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
9mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)