B82464Z4333M
DigiKey Part Number
495-3471-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464Z4333M
Description
FIXED IND 33UH 1.85A 75 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.85 A 75mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
2.1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
75mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)