B82464A4152M000
DigiKey Part Number
495-B82464A4152M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82464A4152M000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82464A4152M000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82464A4152M000
Description
FIXED IND 1.5UH 6.5A 10 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.5 A 10mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82464A4152M000 Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
10mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
100kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.189" (4.80mm)
Current - Saturation (Isat)
9.8A