B82462G4103M000
DigiKey Part Number
495-1986-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1986-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1986-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82462G4103M000
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 62 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.5 A 62mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
B82462G4103M000 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.3A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
62mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)