B82432A1102K000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
1 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 280mOhm Max 2-SMD, J-Lead
B82432A1102K000
DigiKey Part Number
495-75658-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82432A1102K000
Description
FIXED IND 1UH 600MA 280 MOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B82432A1102K000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 7.96MHz
Series
Frequency - Self Resonant
260MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
2-SMD, J-Lead
Inductance
Supplier Device Package
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.126" (3.20mm)