B82412A3681K is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 225
Datasheet
Image for B82412A3681K is not available
B82412A3681K
DigiKey Part Number
B82412A3681K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82412A3681K
Description
FIXED IND 680NH 180MA 1.4 OHM
Customer Reference
Detailed Description
680 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 180 mA 1.4Ohm Max 2-SMD
Datasheet
EDA/CAD Models
B82412A3681K Models
Category
DC Resistance (DCR)
1.4Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
23 @ 50MHz
Series
Frequency - Self Resonant
400MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)