B82412A3680J is Obsolete and no longer manufactured.
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Image for B82412A3680J is not available
B82412A3680J
DigiKey Part Number
B82412A3680J-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82412A3680J
Description
FIXED IND 68NH 440MA 250 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
68 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 440 mA 250mOhm Max 2-SMD
Category
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.35GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
10 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)