B82144F1332K009
DigiKey Part Number
495-B82144F1332K009TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82144F1332K009
Description
FIXED IND 3.3UH 1.95A 100 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Wirewound Inductor 1.95 A 100mOhm Max Axial
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Series
Q @ Freq
25 @ 7.96MHz
Packaging
Tape & Box (TB)
Frequency - Self Resonant
120MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)