B82144B1332K000
DigiKey Part Number
B82144B1332K000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82144B1332K000
Description
FIXED IND 3.3UH 1.95A 100 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.95 A 100mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Series
Q @ Freq
25 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant
120MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.571" (14.50mm)