Image for B82144A2305A500 is not available
B82144A2305A500
DigiKey Part Number
B82144A2305A500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82144A2305A500
Description
FIXED IND 3.05MH 100MA 12 OHM TH
Customer Reference
Detailed Description
3.05 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 100 mA 12Ohm Max Axial
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
12Ohm Max
Series
Q @ Freq
25 @ 16kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
600kHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±3%
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.472" L (5.20mm x 12.00mm)