B82141B1222K9 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Delevan
In Stock: 0
Datasheet
Image for B82141B1222K9 is not available
B82141B1222K9
DigiKey Part Number
B82141B1222K9-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82141B1222K9
Description
FIXED IND 2.2UH 630MA 250 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 630 mA 250mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
DC Resistance (DCR)
250mOhm Max
Series
Q @ Freq
45 @ 7.96MHz
Packaging
Tape & Box (TB)
Frequency - Self Resonant
130MHz
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.118" Dia (3.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)