B81122A1334M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 58
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 1.710
Datasheet
In Stock: 909
0.33 µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP) Radial
B81122A1334M
DigiKey Part Number
495-1647-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B81122A1334M
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 250VAC RAD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B81122A1334M Models
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.240" L x 0.709" W (31.50mm x 18.00mm)
Part Status
Obsolete
Height - Seated (Max)
1.083" (27.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
250V