Image for B78148S1333J000 is not available
B78148S1333J000
DigiKey Part Number
B78148S1333J000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78148S1333J000
Description
FIXED IND 33UH 500MA 920 MOHM TH
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 920mOhm Max Radial
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
920mOhm Max
Series
Q @ Freq
55 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
9MHz
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
2.52 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Radial
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)