B78108S1472K009
DigiKey Part Number
B78108S1472K009-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B78108S1472K009
Description
FIXED IND 4.7UH 820MA 340 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 820 mA 340mOhm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B78108S1472K009 Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
340mOhm Max
Series
Q @ Freq
60 @ 7.96MHz
Packaging
Tape & Box (TB)
Frequency - Self Resonant
95MHz
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
7.96 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.157" Dia x 0.362" L (4.00mm x 9.20mm)