B72500P8200S060
DigiKey Part Number
445-B72500P8200S060TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-B72500P8200S060CT-ND - Cut Tape (CT)
445-B72500P8200S060DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B72500P8200S060
Description
EIA0603, AUTOETHERNET 100BASE-T1
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 V Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
B72500P8200S060 Models
Category
Varistor Voltage (Max)
110 V
Capacitance @ Frequency
4.7 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TA)
Maximum AC Volts
20 V
Grade
Automotive
Maximum DC Volts
24 V
Qualification
AEC-Q200
Varistor Voltage (Min)
99 V
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Varistor Voltage (Typ)
100 V