B43888G5226M004 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Rubycon
In Stock: 12.981
Datasheet
22 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
B43888G5226M004
DigiKey Part Number
B43888G5226M004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43888G5226M004
Description
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Bulk
Ripple Current @ High Frequency
760 mA @ 100 kHz
Part Status
Obsolete
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
0.492" Dia (12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.260" (32.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
10000 Hrs @ 105°C