B43699B5226Q is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 1.076
Datasheet
Image for B43699B5226Q is not available
B43699B5226Q
DigiKey Part Number
B43699B5226Q-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43699B5226Q
Description
CAP ALUM 22UF 450V AXIAL TH
Customer Reference
Detailed Description
22 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 4.6Ohm @ 100Hz 6000 Hrs @ 105°C
Category
Lifetime @ Temp.
6000 Hrs @ 105°C
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Applications
Part Status
Obsolete
Ripple Current @ High Frequency
870 mA @ 10 kHz
Capacitance
Impedance
2 Ohms
Tolerance
-10%, +30%
Size / Dimension
0.524" Dia x 1.535" L (13.30mm x 39.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Mounting Type
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.6Ohm @ 100Hz