B43644B5337M000
DigiKey Part Number
495-75844-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43644B5337M000
Description
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 310mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C
Category
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.62 A @ 100 Hz
Capacitance
Impedance
480 mOhms
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Mounting Type
ESR (Equivalent Series Resistance)
310mOhm @ 100Hz