B37981M1332K000 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
B37981M1332K000
DigiKey Part Number
P4901-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37981M1332K000
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B37981M1332K000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial
Capacitance
Size / Dimension
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)