B37940K5100J060 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 26.800
Datasheet
10 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
B37940K5100J060
DigiKey Part Number
B37940K5100J060-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37940K5100J060
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)