B37931K0103K070 is Obsolete and no longer manufactured.
KYOCERA AVX
In Stock: 11.542
KEMET
In Stock: 73.994
Datasheet
YAGEO
Murata Electronics
10000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
B37931K0103K070
DigiKey Part Number
B37931K0103K070-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B37931K0103K070
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)