B32913A4334M000
DigiKey Part Number
495-3987-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32913A4334M000
Description
CAP FILM 0.33UF 20% 440VAC RAD
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF Film Capacitor 440V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Package / Case
Part Status
Obsolete
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Tolerance
±20%
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - AC
440V