B32913A3224K189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2.070
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
KEMET
0.22 µF Film Capacitor 330V 760V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32913A3224K189
DigiKey Part Number
B32913A3224K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32913A3224K189
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 760VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32913A3224K189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.630" (16.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
330V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
760V