B32912B5103M000
DigiKey Part Number
495-B32912B5103M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912B5103M000
Description
CAP FILM 10000PF 20% 530VAC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 530V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32912B5103M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
530V