B32912A5103M is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 2.015
Datasheet
10000 pF Film Capacitor 530V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32912A5103M
DigiKey Part Number
B32912A5103M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32912A5103M
Description
CAP FILM 10000PF 20% 1KVDC RAD
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32912A5103M Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.217" W (18.00mm x 5.50mm)
Part Status
Obsolete
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
530V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)