B32702P4155K000
DigiKey Part Number
495-B32702P4155K000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32702P4155K000
Description
1.5UF 10% 450V MKP WOUND BOXED
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
450V