B32641B6103J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 27.904
Datasheet
10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32641B6103J
DigiKey Part Number
495-7162-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32641B6103J
Description
CAP FILM 10000PF 5% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32641B6103J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
400V
Applications
High Frequency, Switching
Voltage Rating - DC
630V