B32632A7472K189 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 1.021
Datasheet
Image for B32632A7472K189 is not available
B32632A7472K189
DigiKey Part Number
B32632A7472K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32632A7472K189
Description
CAP FILM 4700PF 10% 1.25KVDC RAD
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF Film Capacitor 450V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Category
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Part Status
Obsolete
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
450V