B32559C9682K289 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Image for B32559C9682K289 is not available
B32559C9682K289
DigiKey Part Number
B32559C9682K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32559C9682K289
Description
CAPACITOR MKT FILM RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF Film Capacitor 1000V (1kV) Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked Radial
Category
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Part Status
Obsolete
Tolerance
±10%