B32529C8103M289
DigiKey Part Number
B32529C8103M289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C8103M289
Description
CAP FILM 10000PF 20% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 400V 630V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C8103M289 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
400V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V