B32529C0182J289
DigiKey Part Number
495-B32529C0182J289CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B32529C0182J289TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C0182J289
Description
CAP FILM 1800PF 5% 63VDC RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C0182J289 Models
Category
Voltage Rating - DC
63V
Mfr
Dielectric Material
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Package / Case
Capacitance
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
40V