B32520C3333K189 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
B32520C3333K189
DigiKey Part Number
B32520C3333K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32520C3333K189
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
160V
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Voltage Rating - DC
250V