B32023B3104M000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 780
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 300V 1500V (1.5kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32023B3104M000
DigiKey Part Number
B32023B3104M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32023B3104M000
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 1.5KVDC RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32023B3104M000 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
1.043" L x 0.413" W (26.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max)
0.650" (16.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
300V
Applications
EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
1500V (1.5kV)