Image for B32022A3103K189 is not available
B32022A3103K189
DigiKey Part Number
B32022A3103K189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32022A3103K189
Description
CAP FILM 10000PF 10% 300VAC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B32022A3103K189 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Capacitance
Termination
PC Pins
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V