B32021A3682K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1.479
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 300V Polypropylene (PP), Metallized Radial
B32021A3682K289
DigiKey Part Number
B32021A3682K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32021A3682K289
Description
CAP FILM 6800PF 10% 300VAC RAD
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B32021A3682K289 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
300V