Image for B25834D7106K4 is not available
B25834D7106K4
DigiKey Part Number
B25834D7106K4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B25834D7106K4
Description
CAP FILM 10UF 10% 1.1KVAC RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
10 µF Film Capacitor 1100V (1.1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial, Can
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Size / Dimension
2.528" Dia (64.20mm)
Height - Seated (Max)
6.929" (176.00mm)
Capacitance
Termination
Threaded, Male
Tolerance
±10%
Lead Spacing
1.378" (35.00mm)
Voltage Rating - AC
1100V (1.1kV)