AML04B13-2R3M6R5-S1
DigiKey Part Number
445-AML04B13-2R3M6R5-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AML04B13-2R3M6R5-S1
Description
CMC 6.5A 2LN TH AEC-Q200
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 6.5A DCR 15mOhm
Category
Current Rating (Max)
6.5A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
15mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tray
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.177" Dia x 0.512" L (4.50mm x 13.00mm)