ADL4524VL-100M-TL000
DigiKey Part Number
445-ADL4524VL-100M-TL000TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ADL4524VL-100M-TL000CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ADL4524VL-100M-TL000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ADL4524VL-100M-TL000
Description
FIXED IND 10UH 600MA 600 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Wirewound Inductor 600 mA 600mOhm Max Horizontal, 4 PC Pad
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance
Supplier Device Package
Horizontal, 4 PC Pad
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.094" W (4.50mm x 2.40mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Current - Saturation (Isat)
660mA