ACM3225-102-2P-T
DigiKey Part Number
ACM3225-102-2P-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM3225-102-2P-T
Description
CMC 200MA 2LN 1 KOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 200mA DCR 500mOhm
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
500mOhm
Series
Voltage Rating - DC
20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.091" (2.30mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz