Image for ZWS150PF-12/J is not available
ZWS150PF-12/J
DigiKey Part Number
285-ZWS150PF-12/J-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS150PF-12/J
Description
AC/DC CONVERTER 12V 150W
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 12V 85 ~ 265 VAC Input
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C
Part Status
Obsolete
Features
Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Type
Open Frame
Size / Dimension
8.74" L x 2.95" W x 1.57" H (222.0mm x 75.0mm x 40.0mm)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1
12V
Standard Number
Current - Output 1
15 A