Image for ZWS120PPF-24/A is not available
ZWS120PPF-24/A
DigiKey Part Number
ZWS120PPF-24/A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS120PPF-24/A
Description
AC/DC CONVERTER 24V 120W
Customer Reference
Detailed Description
Enclosed AC DC Converters 1 Output 24V 85 ~ 265 VAC Input
Category
Current - Output 1
5 A
Voltage - Isolation
3 kV
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C (With Derating)
Type
Enclosed
Features
Universal Input
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
9.84" L x 2.83" W x 1.69" H (250.0mm x 72.0mm x 43.0mm)
Voltage - Output 1
24V