RTEN-5010D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Cosel USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 10 A 500V 500V Single Stage Terminal Block
RTEN-5010D
DigiKey Part Number
RTEN-5010D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTEN-5010D
Description
LINE FILTER 500VAC/VDC 10A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RTEN-5010D Models
Category
Voltage - Rated AC
500V
Manufacturer
TDK-Lambda
Current
10 A
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Approval Agency
EN, UL
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
DIN Rail
Configuration
Single Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated DC
500V