RSEN-2200
DigiKey Part Number
RSEN-2200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSEN-2200
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 200A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 200 A 250V 250V Single Stage Terminal Block
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RSEN-2200 Models
Category
Voltage - Rated AC
250V
Manufacturer
TDK-Lambda
Current
200 A
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Filter Type
Single Phase
Termination Style
Terminal Block
Configuration
Single Stage
Base Product Number
Voltage - Rated DC
250V