DT100PW190D is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK-Lambda
In Stock: 5
Datasheet
Parametric Equivalent
TT Electronics/Power Partners Inc.
In Stock: 0
Datasheet
XP Power
In Stock: 767
19V 100 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Industrial Power Supply Product Range Overview Video
DT100PW190D
DigiKey Part Number
285-2462-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DT100PW190D
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 100W
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
100 W
Manufacturer
TDK-Lambda
Applications
ITE (Commercial)
Series
Efficiency
Level VI
Packaging
Bulk
Operating Temperature
0°C ~ 60°C
Part Status
Active
Output Connector
Power DIN, 4 Pin
Region Utilized
International
Cord Length
41.34" (1.05m)
Form
Desktop (Class I)
Input Connector
IEC 320-C14
Input Type
Cord (Sold Separately)
Size / Dimension
6.70" L x 3.35" W x 1.73" H (170.0mm x 85.0mm x 44.0mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Weight
1.8 lbs (816.5 g)
Voltage - Output
19V
Base Product Number
Current - Output (Max)
5.27A