VLS252008ET-R47N | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | VLS252008ET-R47N |
Description | FIXED IND 470NH 1.2A 140 MOHM |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 nH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.2 A 140mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | VLS252008ET-R47N Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.65A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 140mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Not For New Designs | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Tolerance ±30% | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |